Typy dámských plavek

Jak se jistě všeobecně ví, střihů dámských plavek je hodně. Ať už je umíme pojmenovat, či nikoli, je určitě dobré se seznámit s různými typy dámských plavek už proto, že si můžeme vybrat ten pravý kousek, který bude lichotit naší postavě nejvíce.

 

Dva základní typy dámských plavek

Klasické dělení je jasné: jednodílné a dvoudílné dámské plavky. Poslední dobou již ale neplatí měřítko jednodílné plavky rovná se sportovní plavky a dvoudílné plavky rovná se elegantní plavky. I tady se nachází různé střihy a verze plavek, které se hodí k různému využití. Lišit se mohou také zádové střihy plavek.

  • Bikiny Marika Lorin; Sportovní jednodílné plavky Stripes Lorin

 

Jednodílné plavky

Mezi jednodílné plavky můžeme kromě běžných sportovních plavek s jednoduchými vzory zařadit také tzv. monokiny a elegantní jednodílné plavky. Monokiny jsou plavky s různými průstřihy v oblasti pasu, zad, anebo boků. Jsou vyhledávané spíše štíhlými ženami, kterým neskutečně sluší. Elegantní jednodílné plavky jsou oblíbené napříč všemi věkovými kategoriemi, ženami s různou postavou. Mohou se zapínat, zavazovat, mít vymodelované košíčky, být s vycpávkami, nebo  bez. Jedno mají společné: pestré a zajímavé vzory, barvy a detaily.

  • Monokiny značky Lorin a Winner

 

  • Elegantní jednodílné plavky Lorin

 

Dvoudílné plavky

Novinkou posledních několika let se staly tankiny. Jedná se o jakýsi kompromis mezi jednodílnými a dvoudílnými plavkami. Připomínají top a kalhotky.  Top zakrývá bříško, a tak se žena necítí tolik odhalená. Navíc se může horní díl při opalování poodhrnout a nemusíte hned běžet pro klasické dvoudílné plavky.

  • Tankiny značky Lorin a Gabbiano

Jako plavky dvoudílné se dají zařadit plavky s různými střihy horního dílu (podobně jako u podprsenek): push-up, soft, bardotka, bandeau a také dolního dílu: bokové kalhotky, vyšší kalhotky, kalhotky s nohavičkou. Soft verzi, anebo vymodelované košíčky by měly zvolit ženy s plnějším dekoltem, v opačném případě by se ženy měly zaměřit na modelující a zvětšující typy jako push-up, bardotka a další plavky s vycpávkami. Bandeau je nový typ podprsenek, při kterém nemusíte používat ramínka – poprsí pozvedne (hodí se tedy spíše pro menší a střední velikosti) a dobře jej fixuje na místě díky všitým kosticím. Mezi klasiku patří podprsenka s trojúhelníčkovými košíčky, řadíme je mezi bikiny.

  • Bikiny značky Sensis

  • Bandeau podprsenky značky Lorin

  • Podprsenky push-up značky Lorin

Nohy opticky prodlouží spíše více vykrojené kalhotky, pokud chceme upozornit na boky, zvolte raději nohavičkové.

Pokud se chcete o dámských plavkách dozvědět ještě více, navštivte náš web plavky.info